SLA / MSLA 3D tiskárna

SLA (Stereolithography) a MSLA (Masked Stereolithography) jsou dva typy 3D tiskáren, které využívají technologii stereolitografie k vytváření třírozměrných objektů.

SLA tiskárna využívá ultrafialového laseru k vytvrzení tekuté pryskyřice (resinu) postupným ozařováním laserovým paprskem na povrch pryskyřice, čímž vytváří jednotlivé vrstvy objektu. Tyto vrstvy se postupně vytvářejí a spojují se, dokud není dokončen celý objekt. SLA tiskárny jsou známé pro svou vysokou přesnost a detailnost tisku, což je činí ideální volbou pro výrobu malých a detailních objektů, jako jsou šperky, prototypy a modely.

MSLA tiskárna je varianta SLA tiskárny, která používá masku (obvykle LCD panel) k projekci světla na povrch pryskyřice. Tato technologie umožňuje tisk více objektů najednou nebo tisk větších objektů s rychlejším časem výroby. MSLA tiskárny jsou často cenově dostupnější a nabízejí podobnou přesnost a kvalitu tisku jako tradiční SLA tiskárny, což je činí populární volbou pro široké spektrum aplikací od profesionálních po domácí použití.

Oba typy tiskáren, SLA a MSLA, jsou efektivní nástroje pro vytváření vysoce kvalitních a detailních třírozměrných objektů a jsou široce využívány v různých odvětvích včetně průmyslu, designu, zdravotnictví a hobby.